Методична скарбничка

Девіз методичної роботи ДНЗ №28:
 Від творчого методиста – до творчого педагога.

Методична проблема закладу:
вдосконалення навчально – виховного процесу на основі розвитку самоосвітньої і творчої активності педагогів та вихованців.

Цільовий орієнтир методичної роботи в нашому закладі спирається на формуванні та розвитку творчої індивідуальності педагогів.

Завдання методичної служби закладу:
 це надання реальної, дієвої допомоги вихователям у процесі розвитку їхньої майстерності, як професійних знань, умінь і навичок.

В дошкільному закладі створені належні умови для розвитку професійної майстерності педагогів, розкриття їх творчого потенціалу. Цьому сприяє організована методична робота і наявний в колективі емоційно – позитивний мікроклімат, висока культура спілкування співробітників.

Організаційним центром методичної роботи з педагогічними працівниками є методичний кабінет.

Це живий організм, де народжуються ідеї, розвиваються педагогічні обдарування. Тут проводяться методичні години, обмін досвідом, семінари, педагогічні читання, виставки науково-методичної літератури, тематичні виставки, консультування т інші методичні заходи з педагогами, батьками та дітьми. В роботі дошкільного закладу впроваджуються в практику інноваційні технології.

Кожна дитина по – своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя. Скільки дітей – стільки й здібностей. Завдання вихователів нашого закладу: в кожній дитині знайти ту краплинку обдарованості, що притаманна їй і розвинути її в море таланту.

Пріоритетні завдання на 2014 / 2015 навчальний рік:

1. Удосконалювату роботу щодо збереження здоров’я дітей через  використання традиційних та нетрадиційних форм фізкультурно-оздоровчої роботи.
  2. Сприяти розвитку логіко-математичного мислення дітей у процесі створення та використання розвиваючого та навчального середовища освітної лінії "Дитина в сенсорно пізнавальному просторі".
  3. Виховувати у дітей патріотичні почуття шляхомознайомлення їх з українським народним фальклором та художніми творами.

Напрями роботи на 2014/2015 навчальний рік:

• забезпечення збалансованого харчування та медичного обслуговування дітей різних вікових категорій відповідно до потреб розвитку;
  • оснащення освітнього процесу необхідним фізкультурним, ігровим інвентарем та обладнанням;
  • використання у практичній роботі дошкільного навчального закладу сучасних засобів оздоровлення, фізичного розвитку і виховання: обладнання медичного кабінету, спортивних, ігрових майданчиків, рухливих ігор, фізкультурних свят, розваг, днів здоров’я, дихальної та лікувальної гімнастики тощо;
  • впровадження у педагогічний процес новітніх методик профілактики  дитячих захворювань, здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій;
  • активне використання традиційних і нетрадиційних форм, методів, засобів фізичного виховання, які б сприяли оптимізації рухового режиму в дошкільному навчальному закладі;
  • сприяння доступності здобуття дошкільної освіти для дітей з особливими потребами;
  • популяризація ідей здорового способу життя, безпечної поведінки у довкіллі, спеціальних знань серед дітей та батьківської громадськості.

"Сила педагогічного колективу - в колективній думці,
в обговоренні, у народженні та втіленні задумів"

В.О.Сухомлинський

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО ПОВНОВАЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі керується у своїй діяльності Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Положен­ням про дошкільний навчальний заклад", Статутом дошкільного навчального закладу. Повноваження педагогічної ради визначають також інші нормативні документи, що стосуються діяльностідошкільного навчального закладу.

У п. 42 "Положення про дошкільний навчальний заклад", затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305, зазна­чено, щоколегіальним постійно діючим органом управління дошкільним на­вчальним закладом є педагогічна рада закладу. Порядок її створення, склад та повноваження визначені Законом України "Про дошкільну освіту".

Так, у статті 20 "Управління та громадське самоврядування дошкільного навчального закладу" Закону України "Про дошкільну освіту" зазначено, що педагогічна рада створюється в усіх дошкільних навчальних закладах незалеж­но від підпорядкування, типів і форми власності за наявності не менш як трьох педагогічних працівників.

До складу педагогічної ради дошкільного навчального закладу входять завідувач комунальним дошкільним навчальним закладом, вихователь-методист, вихователі, практичний психолог, музичні керівники, медичні працівники.

До складу педагогічної ради дошкільного навчального закладу можуть вхо­дити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які надають освітні послуги У сфері дошкільної освіти за наявності ліцензії.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники гро­мадських організацій, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних за­кладів, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педа­гогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Головою педагогічної ради дошкільного навчального закладу є завідувач комунальним дошкільним навчальним закладом. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

Методична робота на 2014 /2015 навчальний рік

Засідання педагогічної ради №1

29.08.2014

«Основні орієнтири нового навчального року у формуванні здорової, гармонійно розвинутої, соціально активної і національно свідомої дитини-дошкільника».