Фізкультурно - оздоровча робота

Основний напрямок з фізичного виховання в докільному закладі - це охорона і зміцнення здоров'я дітей.
Для занять з дітьми  є необхідне сучасне обладнання: батути, масажери, тренажери, мати, м'ячі та інше.
На вулиці обладнана спортивна площадка, стежка здоров'я.
Для активної рухової діяльності на свіжому повітрі використовуються м'ячі, качалки та інші, розмічений  майданчик по вивчення та закріплення в руховій діяльності правил дорожнього руху.

/Files/images/anmats-kartinki/welosiped.gif

У нашому закладі проводяться як традиційні, так і нетрадиційні види фізкультурних занять, де здійснюється індивідуально-диференційований підхід до дітей: при визначенні навантажень враховується рівень фізичної підготовленості та здоров'я, статеві особливості.

Фізкультурні заняття проводяться щоденно:

- двічі на тиждень у відведений для цього період часу на майданчику або в залі (в залежності від погоди у весняно-літній час)

- в інші дні проводиться по два заняття з фізичними вправами на свіжому повітрі під час прогулянок (при сприятливій погоді в усі пори року) та один раз на тиждень, для організації елементарного дитячого туризму, проводиться похід за межі ДНЗ ( за відповідних природних умов)

Фізичним вправам і рухливим іграм у дошкільному закладі відводиться достатній час в режимі дня:

- Ранкова гімнастика - 25 - 30 хвилин;

- Фізкультурні хвилинки - 2 - 3 хвилини;

- Фізкультурні заняття - 15 - 30 хвилин;

- Рухливі ігри та спортивні вправи - 20 - 30 хвилин;

- Фізкультурні дозвілля (2 рази на місяць) - 20 - 30 хвилин;

- Фізкультурні свята (2-3 рази на рік) - 30 - 90 хвилин.

Виховуючи у дітей потребу щодня рухатися, виконувати фізичні вправи з ранніх років, можна закласти міцні основи доброго здоров'я, гармонійного розвитку дитини.

ВИПРАВДАЛИ СЕБЕ ТАКІ ФОРМИ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ, ЯК ФІЗКУЛЬТУРНІ ДОЗВІЛЛЯ, СВЯТА, РИТМІКА, САМОСТІЙНА РУХОВА ДІЯЛЬНІСТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ ТРЕНАЖЕРІВ, «ДНІ ЗДОРОВ'Я», ФІЗКУЛЬТУРНІ ПАУЗИ.

ПОРЯД З ТРАДИЦІЙНИМИ ФОРМАМИ ФІЗКУЛЬТУРНИХ ЗАНЯТЬ ЕФЕКТИВНИМИ Є І НЕТРАДИЦІЙНІ: СЮЖЕТНО-РОЛЬОВІ, ІГРОВІ (НА ОСНОВІ РУХЛИВИХ ІГОР, ЕСТАФЕТ), ТРЕНУВАЛЬНІ (З ВИКОРИСТАННЯМ СПОРТИВНИХ КОМПЛЕКСІВ).

Здоров`язберігаючі технології у режимі роботи закладу

Ранок

У першій половині дня наша мета приділити увагу кожній дитині, створити у неї бадьорий, радісний настрій, викликати  бажання зайнятися цікавою, корисною руховою діяльністю.

• Ранкова гімнастика
  • Точковий масаж і дихальна гімнастика
  • Пальчикові ігри
  • Фізхвилинки, фізпаузи
  • Денний відпочинок без подушок
  •

Під час прогулянки максимально використовуємо природне оточення території закладу, парків міста, берегу річки.  Подих рослин, аромати квітів, співи птахів, шелест трав розвивають органи відчуттів наших малят. Проводимо з дітьми індивідуальну роботу, організовуємо спільну рухову діяльність: 2-3 рухливі гри для закріплення рухових навичок; сюжетні рухливі ігри для автоматизації основних рухів; спортивні ігри і спортивні вправи; катання на санчатах, велосипедах.

ІІ половина дня

Після денного відпочинку    підтримуємо  позитивний емоційний настрій, створений  протягом  дня, організовуємо активний відпочинок дітей. Для цього проводяться:

• Гімнастика після сну
  • «Сухе» загартовування
  • Ходьба по «доріжці здоров’я»
  • Самомасаж за допомогою допоміжних індивідуальних засобів, міні-масажерів
  • Самостійна рухова  активність дітей з різними тренажерами
  • Спортивні дозвілля, свята, розваги

Вечірні години

Проводяться малорухливі ігри,  дихальні вправи, ігри  зі спортивним інвентарем. Проводимо роботу з сім'єю з питань організації сумісної рухової активності батьків і дітей, участі батьків у фізкультурно-оздоровчих заходах нашого  закладу, надаємо поради щодо використання здоров’язберігаючих технологій  вдома.