Сторінка безпеки

Безпека життєдіяльності та охорона здоров’я дитини

Відповідно до статті 11 Закону України "Про дошкільну освіту" дошкільний навчальний заклад:
  • створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;
  • формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;
  • сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному й фізичному розвитку дітей".

Збільшення дитячого травматизму ставить завдання щодо систематичної роботи з дошкільниками з метою вироблення в їх свідомості стереотипів поведінки в життєвому середовищі – навичок користування предметами та речами, поведінки в різних ситуаціях тощо.
З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя у ДНЗ проводиться щорічного "Тиждень безпеки дитини" як форми систематизації знань дітей про безпечне довкілля.

Завдання дорослих, вихователів і батьків – користуючись природною допитливістю дошкільників, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а вести ґрунтовну, цікаву, пояснювальну роботу.

На дорозі так правил багато,
Їх дотримуйся, друже, завжди!
Якщо будеш ти їх шанувати,
То й не трапиться лиха-біди!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
                  Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій.   Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки  з боку оточуючого середовища.

Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти  своє життя та здоров’я!

Безпека в побуті

Основне завдання сім’ї та дошкільного навчального закладу - виховання з раннього дитинства громадянина, який здатний самостійно й свідомо протистояти небезпекам різного характеру, що дозволить йому активно брати участь у суспільному житті, відстоювати основні принципи безпечного життя, діяльності та відпочинку. Діти повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою.

Перша медична допомога

Дорогою до дитячого садка і не тільки...

Дорогою до дитячого садка можна зробити безліч корисних речей. Особливо якщо вийти дещо раніше і йти трохи довше. Можна поговорити, яким буде день і куди біжить той рудий собачка, можна вивчити вірш або пограти в скоромовки, можна постукати по крижинках або подивитися чи не набубнявилися чагарники на знайомому чагарнику... А можна легко і невимушено проводити маленькі, але дуже потрібні бесіди за правилами безпеки .

Що необхідно знати дитині-мандрівникові:

- свою адресу;

- домашній номер телефону;

- номери телефонів мами і тата;

- як переходити дорогу;

- як покликати на допомогу;

Чому не можна:

- сідати у машину без батьків;

- ходити з незнайомою людиною ;

- брати у незнайомців ласощі;

- ходити безлюдною дорогою, навіть якщо це ближче, ніж в обхід.

Чим небезпечні:

- каналізаційні люки;

- залізні огорожі;

- будівництва;

- темні вулиці;

- вода під льодом.

Як поводитися:

- під час зустрічі з тваринами;

- якщо ти загубився;

- до кого можна і до кого не можна звернутися ( не до будь-якого перехожого).